anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VIII Spotkanie plenerowe Foto / Wideo Sony

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

VIII Spotkanie plenerowe Foto / Wideo Sony

Witajcie! :c21

Serdecznie zapraszam :c73 na VIII spotkanie plenerowe :c51 oraz http://img405.imageshack.us/img405/7385/wideoklub.jpg.



Tym razem spotkamy się w Pałacu Czarny Las, który oddalony jest 30 km od Częstochowy.

http://imageshack.us/a/img833/6070/czarnylas5.jpg


Dokładny adres hotelu:

Hotel Pałac Czarny Las
Czarny Las 8
42-289 Woźniki koło Częstochowy
Tel: 0 34 35 73 078
Fax: 0 34 35 21 009
recepcja@czarnylas.pl
http://www.czarnylas.pl



Kilka spraw organizacyjnych:

1. Plener klubowy organizujemy w dniach 26 – 28 października 2012 r.
2. Całkowity koszt pobytu za każdą osobę 120 zł brutto.
3. Liczba miejsc: 70 osób
4. Do dyspozycji mamy pokoje 2 oraz 3-osobowe.
5. Organizatorzy proszą o niekontaktowanie się w sprawie pleneru bezpośrednio z recepcją hotelu.
W sprawach organizacyjnych związanych z pobytem, proszę o kontakt z Agnieszką Wolską, tel. kom. 534 799 992. Dziękuję.
Pokoje zostaną przydzielone po przekazaniu na miejscu kwoty 120 zł i zameldowaniu się w recepcji. Ewentualne zamiany miejsc wyłącznie we własnym zakresie po dokonaniu formalności.

Zapisy.

1. Zapisy rozpoczniemy wieczorem 7 października ( zostanie założony nowy temat ).
Z uwagi na konieczność przekazania obsłudze hotelu listy gości, zapisy zamykamy 14 października 2012 r o godz. 23.00.
2. Zaproszony jest każdy zarejestrowany Użytkownik Forum Sony, który przystąpił do :c56 lub HANDYCAM Klubu przed 1 października 2012r.
3. Agenda pleneru, zostanie ogłoszona wkrótce w tym wątku.
Plan proponowanych zajęć VIII spotkania plenerowego foto / wideo Sony, został zamieszczony pod linkiem: https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=17&t=13731.

http://imageshack.us/a/img9/6455/czarnylas.jpg



W tym wątku proszę o zadawanie pytań dotyczących VIII pleneru Foto i Wideo Klubu. :c44

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
176 ODPOW. 176
profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Na szczęście pomacałem 99 na plenerze podkarpackim i nie będę musiał pchać się do kolejki 8-)
mam za to inne priorytety co do szkiełek :c2
Jeśli będzie mi już dane przyjechać wole stać do kolejki kalibracji monitora - poprosze matczoku o spakowanie :c22

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

A da się matrycę w notebooku skalibrować ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Quartz napisał(a):

A da się matrycę w notebooku skalibrować ?


Tia - najlepiej młoteczkiem wyklepać :c20

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Quartz napisał(a):

A da się matrycę w notebooku skalibrować ?


Tia - najlepiej młoteczkiem wyklepać :c20


http://klubkm.pl/forum/images/smilies/czysciszmimonitor.gif

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Quartz napisał(a):

A da się matrycę w notebooku skalibrować ?


jak masz pokrętła przy lapatoku to owszem :D matczok ma różne śróbokręciki i całkiem niexle mu to idzie :smileythumbsup:
Tak na serio to trzeba mieć oprogramowanie colormunki z ich strony ale co i jak się to nazywa to ja Ci nei powiem (nie pamiętam)

profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

jareklubicz napisał(a):

piotruso napisał(a):



Więc sobie poczekam, jak ktoś da zobaczyć z czym się to je to dobrze, jak nie wezmę puszki do ręki to też dobrze.


Piotruś trzeba mieć nadzieje :slight_smile:



Ja tam nie zamierzam się pchać. Niech sobie wpierw pomacają ci, którzy noszą się z zamiarem kupna. Ja poczekam do kolejnego pleneru. Właściwie to nie mam parcia na sprzęt tylko na focenie i spotkanie.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

OK, dzięki za informacje (o młotku :slight_smile: ).

Co do sprzętu, to chętnie bym N6 + 35 chwilkę pofocił. To może zapisy zrobimy :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

10zer napisał(a):

Tak na serio to trzeba mieć oprogramowanie colormunki z ich strony ale co i jak się to nazywa to ja Ci nei powiem (nie pamiętam)


Tak na serio to laptopa to można tym Colormunki tylko pogłaskać. Bo na pewno nie skalibrować. Jeśli już używać Colormunki to razem z drukarką - wtedy ma to jakiś sens - teoretycznie obraz na monitorze zbliżony jest do tego co na wydruku. Oczywiście teoretycznie. Dla mnie to strata czasu.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

jareklubicz napisał(a):


Piotruś trzeba mieć nadzieje :slight_smile:



Jarek, ale napisałem, że nie jestem odbiorcą tej puszki, to korpus nie dla mnie. Nie mam zamiaru się ustawiać w kolejce do tej puszki (ale w kolejce do wypożyczalni chcę się ustawić :c20 ).


Tak na serio to laptopa to można tym Colormunki tylko pogłaskać. Bo na pewno nie skalibrować. Jeśli już używać Colormunki to razem z drukarką - wtedy ma to jakiś sens - teoretycznie obraz na monitorze zbliżony jest do tego co na wydruku. Oczywiście teoretycznie. Dla mnie to strata czasu.



Grzesiu, nie miałem i nie korzystałem nigdy z Colormunki. Ale zasada działania kalibratora powinna być taka, że na podstawie pomiarów poszczególnych jasności (i ciemności), odcieni i kolorów generuje on plik, który po zastosowaniu w karcie graficznej (profil kolorów) powinien dać na monitorze barwy, odcienie i jasności zgodne z określonymi normami i wzorcami. I jeżeli ktoś drukuje na swojej drukarce to powinien skalibrować również ją (dokonać pomiarów wydruków - dla każdego rodzaju tuszy i dla każdego rodzaju papieru bo kalibracja zmieni się, gdy zastosujemy papier Ilforda, albo HP, albo Epsona, różna jest też kalibracja dla różnych papierów tego samego producenta). Natomiast jeżeli oddaje do wydruku u kogoś (zakład drukarski, lab) powinien otrzymać odpowiednie profile dotyczące maszyny drukarskiej i dodawać je do gotowych zdjęć przygotowanych na skalibrowanym monitorze. Wtedy wszystko powinno wyglądać poprawnie.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

piotruso napisał(a):


Grzesiu, nie miałem i nie korzystałem nigdy z Colormunki. Ale zasada działania kalibratora powinna być taka, że na podstawie pomiarów poszczególnych jasności (i ciemności), odcieni i kolorów generuje on plik, który po zastosowaniu w karcie graficznej (profil kolorów) powinien dać na monitorze barwy, odcienie i jasności zgodne z określonymi normami i wzorcami.


Myślę, że Lajamowi chodziło o to, że w laptopach matryce w 99% są bardzo podłej jakości i kalibracja monitora sprowadza się w zasadzie do odcięcia częsci palety kolorów (czy jak to się zwie). Dla przykładu kalibrowałem sobie mojego lapka i oczywiście obraz stał się mniej niebieski, ale też przy niektórych kolorach zamiast przejść tonalnych robiły mi się piękne kreski bo zwyczajnie matryca nie dawała rady ;)