anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Powitania :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Powitania :)

Witam wszystkich.
Nazywam się Rafał Wylegała jestem członkiem małej grupy, w Sony zwanej Foto Team.
"mówcie mi Rafiki" :)

1 216 ODPOW. 1 216
profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

kris napisał(a):

Mało który "kibic" (sprzed TV) gra w piłkę profesjonalnie, ale komentuje każdy :c97



ale dla mnie nie jest to postawa godna pochwały (choć pewnie i mi zdarza się tak robić)..


odwiedziłem dużo... skomentowałem nie dużo...

bo widzisz.... jestem zdania że głupio wytykać komuś błędy nie umiejąc zrobić tego lepiej...
wolałbym bym zostać na początku dokładnie oceniony żeby wiedzieć czy mój pomysł na zdjęcia ma sens i z jakiego pułapu odnosić się do zdjęć innych... poznać swoje miejsce w szeregu. I wtedy bym komentował. Bo chyba głównym założeniem galerii (poza chwaleniem się) jest chęć nauczenia się czegoś, wysłuchania rad... a jaki ma sens czytanie rad kogoś kto zupełnie się na tym nie zna...

ale rozumiem też Twoje argumenty i postaram się więcej komentować

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

podwys napisał(a):

kris napisał(a):

Mało który "kibic" (sprzed TV) gra w piłkę profesjonalnie, ale komentuje każdy :c97



ale dla mnie nie jest to postawa godna pochwały (choć pewnie i mi zdarza się tak robić)..


odwiedziłem dużo... skomentowałem nie dużo...

bo widzisz.... jestem zdania że głupio wytykać komuś błędy nie umiejąc zrobić tego lepiej...



Nie trzeba być malarzem aby być krytykiem malarstwa, nie trzeba być aktorem aby być krytykiem filmowym czy teatralnym. Oczywiście, wiedzę na temat sztuki szeroko pojętej i konkretnego gatunku trzeba mieć aby móc odnieść się do technicznych aspektów. Ale do muzeum czy galerii wejście ma każdy i każdy może wyrazić zdanie: "podobało mi się, bo..." lub "nie podobało mi się bo...".
Odnosząc się do przykładu podanego przez krisa to, moim zdaniem, dopóki komentujemy: Polacy grają fatalnie, zagrali niezły mecz, szybki, z wieloma akcjami podbramkowymi tylko wykończenia zabrakło to jest O.K. Ale gdy wchodzimy w kompetencje trenera, gdy nasze komentarze dotyczą ustawienia drużyny, dokonanych bądź nie dokonanych zmian to już jakąś wiedzę powinniśmy posiadać.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zdecydowanie miałem na myśli: "podoba mi się", "nie podoba mi się", a nie szczegółowe techniczne krytykanctwo :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
gonzoartur
Początkujący

witam:)

nazywam się Artur Wiat(gonzoartur).na forum SONY jestem już chwilkę.jestem amatorem stawiającym dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie.moim głównym hobby jest żeglarswo , które można z fotografią pięknie połączyć.jestem posiadaczem A33.pochodzę z Piły, mieszkałem w Krakowie, a teraz jestem w UK.

serdecznie pozdrawiam grono forumowiczów :c37

profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

piotruso napisał(a):


Nie trzeba być malarzem aby być krytykiem malarstwa, nie trzeba być aktorem aby być krytykiem filmowym czy teatralnym. Oczywiście, wiedzę na temat sztuki szeroko pojętej i konkretnego gatunku trzeba mieć aby móc odnieść się do technicznych aspektów. Ale do muzeum czy galerii wejście ma każdy i każdy może wyrazić zdanie: "podobało mi się, bo..." lub "nie podobało mi się bo...".
Odnosząc się do przykładu podanego przez krisa to, moim zdaniem, dopóki komentujemy: Polacy grają fatalnie, zagrali niezły mecz, szybki, z wieloma akcjami podbramkowymi tylko wykończenia zabrakło to jest O.K. Ale gdy wchodzimy w kompetencje trenera, gdy nasze komentarze dotyczą ustawienia drużyny, dokonanych bądź nie dokonanych zmian to już jakąś wiedzę powinniśmy posiadać.




Mi chodzi o to że nie lubię pisać że mi sie nie podoba bez uzasadnienia, a nie czuje się na siłach uzasadniać... Bo nie wiem czy sam potrafił bym lepiej...

Czyli mogę pisać tylko że mi sie podoba, a jak nie to przemilczeć.

Funkcjonuje na kilku forach i zawsze tak jest że bardziej doświadczenie użytkownicy pomagają świeżaką. I to jest normalne. I nawet często jak nowicjusze zabierają się za doradzanie to jest z tego tylko więcej kłopotu.

Ale nie chce dyskutować. Mam świadomość, że logując się na forum muszę się dostosować do panujących na nim zasad (regulaminu i tych nie pisanych) więc sie dostosuję.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mam nadzieję, że nie czujesz się zmuszony :c6
ja po prostu przedstawiłem Twoją sytuację(albumową) z drugiej strony. Bo często jest tak,że widzimy tylko jedną stronę.
Także moje słowa to była tylko dobra rada - żaden tam wymóg, czy jakieś "niepisane zasady"

Gdybyś kiedyś miał jakiś problem, pytanie, wątpliwości dotyczące forum - śmiało pisz (może być do mnie na PW) :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

podwys napisał(a):


Ale nie chce dyskutować. Mam świadomość, że logując się na forum muszę się dostosować do panujących na nim zasad (regulaminu i tych nie pisanych) więc sie dostosuję.




http://klubkm.pl/forum/images/smilies/shok+.gif
Mam nadzieję, że tylko źle interpretuję Twoje słowa.
Nikt do niczego Cię nie zmusza na tym forum. To jest forum otwarte i jeżeli tylko zachowujesz zasady normalnego współżycia między ludźmi, zasady dobrego wychowania to jesteś mile widziany.
Ja w swojej wypowiedzi odnosiłem się tylko do Twojego zdania na temat komentarzy w albumie:

podwys napisał(a):

jestem zdania że głupio wytykać komuś błędy nie umiejąc zrobić tego lepiej...
wolałbym bym zostać na początku dokładnie oceniony żeby wiedzieć czy mój pomysł na zdjęcia ma sens i z jakiego pułapu odnosić się do zdjęć innych... poznać swoje miejsce w szeregu. I wtedy bym komentował.


Pisz, pytaj, komentuj i prezentuj swoje zdjęcia. To forum jest również dla Ciebie :smileythumbsup: .

profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

No spoko chłopaki, nie czuje się ani zmuszany ani niemile widziany...

Postaram się więcej zdjęć komentować... i będę was tak długo zamęczał moimi zdjęciami aż je skomentujecie :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Witam wszystkich najuprzejmiej! :c33

podwys napisał(a):


Mi chodzi o to że nie lubię pisać że mi sie nie podoba bez uzasadnienia, a nie czuje się na siłach uzasadniać... Bo nie wiem czy sam potrafił bym lepiej...


To żeby stwierdzić że mi jedzonko smakuje - muszę kursy gotowania w Paryżu kończyć? :c7
Proszę... :c24

I nie bój nic - tu same dobre dziewczyny i chłopaki :c2

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

doslav napisał(a):

Witam wszystkich najuprzejmiej! :c33

podwys napisał(a):


Mi chodzi o to że nie lubię pisać że mi sie nie podoba bez uzasadnienia, a nie czuje się na siłach uzasadniać... Bo nie wiem czy sam potrafił bym lepiej...


To żeby stwierdzić że mi jedzonko smakuje - muszę kursy gotowania w Paryżu kończyć? :c7
Proszę... :c24

I nie bój nic - tu same dobre dziewczyny i chłopaki :c2

toś mnie teraz zaskoczył :smileythumbsup:
czemu się wcześniej blogiem nie chwaliłeś ? W wolnej chwili przysiądę do lekturki :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer