anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Powitania :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Powitania :)

Witam wszystkich.
Nazywam się Rafał Wylegała jestem członkiem małej grupy, w Sony zwanej Foto Team.
"mówcie mi Rafiki" :)

1 216 ODPOW. 1 216
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Aniqa napisał(a):

Creatoor i Tobie dziękuję :)
Gdy już będę mogła założyć swoją galerię,mam nadzieję,że nie poskąpicie mi wskazówek...


Przecież już możesz... w Luźnych Rozmowach ;)

profile.country.pl_PL.title
Aniqa.
Poszukiwacz

Lajam dziękuję Ci za zachętę.
Fotografuję jak na razie skromnym kompakcikiem,w dodatku nie-Sony,ale od czegoś trzeba było zacząć...Jestem na etapie :patrz i ucz się...
I właśnie tutaj to robię :)

profile.country.es_ES.title
jasiu333
Początkujący

Witam wszystkich użytkowników forum mam na imię Janusz i mieszkam w Hiszpani od niedawna jestem posiadaczem SONY A300 kitowy DT 18-70+Sigma 70-300 f/4.0-5.6 DG Macro ,i dopiero zaczynam zabawę z fotografią ,mam nadzieje że klubowicze pomogą mi dobrą radą .

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Z nowymi koleżankami to się przywitam http://klubkm.pl/forum/images/smilies/uklon2.gif

Mortiszka napisał(a):

Witam wszystkich!
Nazywam się Marta, od roku używam alphy 200 i odkrywam jej możliwości. Mam nadzieję, że dowiem się tu dużo ciekawych rzeczy i poznam ciekawych ludzi. Pozdrawiam!!!!!

Ps. Nie mogę zmiejszyć zdjęcia do 29kb zeby wrzucic na avatara, podpowiecie mi coś?


Widzę, że udało Ci się go zmniejszyć. Należy pamiętać, że do pewnego momentu zmiejszanie nic nie da, bo zdjęcie ma duuużo dodatkowych informacji z exifa, które często nie pozwalają zmniejszyć zdjęcia poniżej 50kB. A Exifa ciężko tak po prostu usunąć (wszystkie programy starają się go utrzymać).
Najprostszą metodą jest otworzyć to małe zdjęcie, zrobić PrintScreena i w Paincie wyciąć zdjęcie i zapisać jako jpg. Powinno wyjść ok. 10kB :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

gnembon napisał(a):


Najprostszą metodą jest otworzyć to małe zdjęcie, zrobić PrintScreena i w Paincie wyciąć zdjęcie i zapisać jako jpg. Powinno wyjść ok. 10kB :)


Ech gnembon, po co tak komplikować życie? I nazywać to metodą najprostszą?

Wystarczy dowolnym programem, który umożliwia zmianę rozmiaru zapisać zdjęcie w rozmiarze właściwym, np. 50x50 pikseli. Bez żadnych kombinacji z paintem można uzyskać dobrą jakość, i wagę nawet 2-3kB w zależności od kompresji. (vide choćby mój avatar)
A przecież do zamieszczania fotek w galerii używamy programu zmieniającego rozmiar, więc narzędzie jest.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
EvCiA-----
Początkujący

Aniu witaj...

A jesli chodzi o program do zmniejszania i pozbycia sie exifu to ja polecam IrfanView :wink:
przy zapisie w jpeg oprocz okna, gdzie wybieramy miejsce zapisu, pokazuje nam sie mniejsze okienko... tam jest zaznaczone kilka opcji
ja zawsze odhaczam je wszystkie i wtedy plik ma o wiele mniejsza pojemnosc :)
mozna rowniez ustawic procentowo jakosc zdjecia...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Jasiu w naszym gronie.
Czytaj instrukcję, czytaj forum a przede wszystkim rób zdjęcia :D
Jak czegoś nie wiesz/nie rozumiesz pytaj - pomożemy, w miarę sił i wiedzy naszej.

I pochwal się fotkami w Galerii w swoim albumie :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Dzień dobry wszystkim :)
Chyba już dawno powinienem to zrobić i przywitać się....
... ale tak jakoś nie miałem odwagi ;)
W sumie ciesze się , że tutaj jestem ( na forum ) , przynajmniej czegoś się nauczę !

Pozdrawiam
Bartek :)

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

gnembon napisał(a):


Najprostszą metodą jest otworzyć to małe zdjęcie, zrobić PrintScreena i w Paincie wyciąć zdjęcie i zapisać jako jpg. Powinno wyjść ok. 10kB :)


Ech gnembon, po co tak komplikować życie? I nazywać to metodą najprostszą?

Wystarczy dowolnym programem, który umożliwia zmianę rozmiaru zapisać zdjęcie w rozmiarze właściwym, np. 50x50 pikseli. Bez żadnych kombinacji z paintem można uzyskać dobrą jakość, i wagę nawet 2-3kB w zależności od kompresji. (vide choćby mój avatar)
A przecież do zamieszczania fotek w galerii używamy programu zmieniającego rozmiar, więc narzędzie jest.


Tadeuszu, przeczytaj cały mój post. Musisz przekonać program do zgubienia EXIFa który właśnie ma te kilkadziesiąt kB i przy kilkuset kB nie robi różnicy, ale w przypadku avatara - ma duże znaczenie. Choćby teraz - otworzyłem dowolne zdjęcie, pomniejszyłem do 10px:10px i nie mogę zejść przy zapisywaniu w Photoshopie poniżej 40kB, Przy najwyższej jakości mam 42kB. Swiadczy to o tym, że obrazka jest 2kB a 40kB - dodatkowych danych.

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

Witamy! :)

:slight_smile: