anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Cyber-shot DSC-WX1, czy warto?

step26
Początkujący

Cyber-shot DSC-WX1, czy warto?

witam
mam proste pytanie, czy warto wydać prawie 1300 zł na ten aparat
chodzi mi aby zdjęci były ładne, czyli aby matryca sprostała moim laickim lecz uniwersalnym w każdym calu zdjęciom,
czy może poszukać innego aparatu,
co myślicie na ten temat?

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
Adar-----
Początkujący

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem tego aparatu i u mnie też ten feler występuje. Raz jest większy, raz mniejszy, czasem w ogóle nie widać, ale generalnie jest. Zastanawiam się nad reklamacją, bo aparat ma cechy, które mi bardzo odpowiadają. (choćby bardzo dobra jakość zdjęć w złym oświetleniu). Spotkałem się z opiniami, że to właśnie obiektyw przesłania lampę i rzuca cień.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Adar napisał(a):

Spotkałem się z opiniami, że to właśnie obiektyw przesłania lampę i rzuca cień.


To bardzo prawdopodobne.

Najłatwiej potwierdzić to wykonując takie samo ujęcie z lampą i bez lampy. ;)

pomidor-----
Początkujący

Witam ponownie!
Po wizycie w sklepie w którym kupiłem aparat i rozmowie telefonicznej z przedstawicielem sony w Polsce podjąłem decyzję, że wx1 zostaje u mnie.
Po pierwsze: wszystkie wx1 u sprzedawcy miały tą przypadłość (mowa o zacienieniu w lewym dolnym rogu kadru przy robieniu zdjęć z lampą).
Po drugie: z owym efektem spotkać się można nie tylko w wypadku wx1, ale także innych małych kompaktów firmy sony oraz innych producentów(!!!). Takie zacienienie ma prawo powstać w wypadku, gdy odległość między lampą błyskową a obiektywem jest niewielka(a jest to typowa sytuacja w małych kompaktach; w hybrydach i lustrzankach zjawisko to już nie występuje). Zazwyczaj zjawisko to ma miejsce(lub jest najbardziej widoczne) przy najmniejszej ogniskowej danego modelu aparatu. Zmiana, choćby niewielka ogniskowej powoduje osłabienie bądź zniknięcie efektu.
Przedstawiciel serwisu sony zadeklarował, iż mogę zwrócić aparat w sklepie i pieniądze zostaną mi zwrócone, jeżeli ów defekt tak bardzo mnie irytuje. Nie omieszkał także wspomnieć, iż z takim defektem spotkam się w aparatach innych modeli a także producentów pod postacią mniej lub bardziej widocznych pasków, półkoli i innych zmian.
Biorąc pod uwagę powyższe informację oraz fakt iż jest to tak naprawdę jedyna wada wx1 postanowiłem nie reklamować mojego aparatu. Mam nadzieje, że te informację przydadzą się innym użytkownikom. Za wszystkie uwagi i komentarze dziękuje. Pozdrawiam,
Pomidor

ripride
Początkujący

ciekawa sprawa z tym cieniem, bo ile w przypadku lustrzanek w zestawieniu z niektórymi obiektywami (np. zoomami 18-200 o dużej średnicy) cień wbudowanej lampy na szerokim kacie ma prawo się pojawić tak w przypadku kompaktów od konstruktorów należałoby oczekiwać rozwiązań które wyeliminują takie zjawiska. zwłaszcza ze to kwestia umieszczenia lampy kilka mm dalej.