anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A77 II - zniknęła ikona sterowania pilotem

ROZWIĄZANE
paul123-----
Użytkownik

Sony A77 II - zniknęła ikona sterowania pilotem

Pod przyciskiem gdzie jest wybor zdjec seryjnych, samowyzwalacz itp mialem kiedys ikone sterowania pilotem. Korzystalem z tej funkcji. Teraz nagle ikonka sobie zniknela. W menu "sterowanie zdalne" mam wlaczone. Dlaczego mi ta opcja zniknela?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

W SLT-A77II nie ma opcji pilota po wciśnięciu przycisku Drive.

 

Z niewiadomych przyczyn (ja domyślam się, że ktoś postawił na priorytetowe sterowanie ze smartfonu) ktoś zadecydował o schowaniu tej funkcji do menu (Ikonka Teczki, 3 zakładka).

77ii.JPG

 

Decyzja mało zrozumiała, szczególnie dla kogoś, kto wcześniej używał wcześniejszych aparatów DSLR i SLT, w których możliwość włączenia pilota była właśnie pod przyciskiem Drive. 

 

Włączenie tej funkcji na stałe jest mało pożyteczne bo w tym trybie aparat po prostu zużywa znacznie więcej energii, więc polecam każdorazowo wyłączyć tą funkcję po zakończeniu fotografowania z pilotem.

 

Pozdrowienia!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

W SLT-A77II nie ma opcji pilota po wciśnięciu przycisku Drive.

 

Z niewiadomych przyczyn (ja domyślam się, że ktoś postawił na priorytetowe sterowanie ze smartfonu) ktoś zadecydował o schowaniu tej funkcji do menu (Ikonka Teczki, 3 zakładka).

77ii.JPG

 

Decyzja mało zrozumiała, szczególnie dla kogoś, kto wcześniej używał wcześniejszych aparatów DSLR i SLT, w których możliwość włączenia pilota była właśnie pod przyciskiem Drive. 

 

Włączenie tej funkcji na stałe jest mało pożyteczne bo w tym trybie aparat po prostu zużywa znacznie więcej energii, więc polecam każdorazowo wyłączyć tą funkcję po zakończeniu fotografowania z pilotem.

 

Pozdrowienia!

paul123-----
Użytkownik

Ale wtopa... faktycznie. To w A700 bylo pod przyciskiem Drive a tu wystarczy tylko w Menu wlaczyc.

Dzieki.