anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rozdanie nagród i wystawa Sony World Photography Awards

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team
Community Team
649 wyświetleń

Ceremonia wręczenia nagród Sony World Photography Awards 

 

Na tegoroczny konkurs Sony World Photography Awards napłynęło ponad 139 tysięcy zgłoszeń ze 166 krajów – najwięcej w siedmioletniej historii. 30 kwietnia razem z szóstką szczęśliwych zwycięzców znaleźliśmy się w londyńskim hotelu Hilton przy Park Lane, aby wziąć udział w uroczystości wręczenia nagród. 

  

Podczas gali Sony World Photography Awards dołączyli do nas także laureaci naszych comiesięcznych konkursów fotograficznych z całej Europy i spoza niej. 

 

DSC03869 resized.jpg

Najważniejsza nagroda wieczoru, L'iris d'Or, trafiła w ręce Sary Naomi Lewkowicz, 31-letniej fotografik z USA. Jej cykl zatytułowany Shane and Maggie — wnikliwa i poruszająca analiza zjawiska przemocy domowej — urzekł jurorów, którzy jednogłośnie zadecydowali o przyznaniu jej głównej nagrody, a jej prace opisali jako „głęboko poruszające, zarazem przerażające i delikatne, gwałtowne i tajemnicze, ukazane w jaskrawych barwach”.

 

 

 

Odbierając nagrodę, Lewkowicz powiedziała: „jestem całkowicie zaskoczona; wobec tak silnej konkurencji byłam pewna, że nie zdobędę tej prestiżowej nagrody – wygrałam przecież jedną z kategorii, co było dla mnie wielkim sukcesem. Teraz jestem oszołomiona kolejnym wyróżnieniem”. Poza nagrodą L'iris d'Or Lewkowicz otrzymała cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony i 25 000 dolarów.

 

W czasie uroczystości wręczono także nagrodę za całokształt twórczości i wybitny wkład w fotografię. W tym roku laureatką tego prestiżowego wyróżnienia została słynna amerykańska fotografik Mary Ellen Mark, której kariera trwa już od ponad 40 lat. Mark uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnej fotografii, a jej prace za przykład najwyższej klasy fotografii dokumentalnej. „Czuję się zaszczycona przyznaniem mi nagrody za całokształt twórczości i wybitny wkład w fotografię”, mówiła Mark. „Dołączyłam w ten sposób do grupy znakomitych fotografów, wśród których są także moi ulubieni twórcy.”

 

Nagrody otrzymali także zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, takich jak portret, martwa natura, podróż czy wydarzenia bieżące. Lista zwycięzców i finalistów w każdej kategorii znajduje się tutaj

 

Ceremony pic.jpg

 

Wystawa Sony World Photography Awards

 

Kolejnym punktem gali Sony World Photography Awards było otwarcie wystawy Sony World Photography Awards w londyńskim Somerset House. Krótką relację możecie zobaczyć poniżej: 

  

 

Wystawa jest czynna tylko do 18 maja, warto zatem kupić bilety, zanim będzie za późno! A wszystkich, którzy chcieliby na przyszłorocznej wystawie obejrzeć swoje własne zdjęcie, zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji Sony World Photography Awards. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca. 

 

Aparat Sony A77 II 

 

W czasie tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards zaprezentowaliśmy także nowy aparat Sony A77 II.

 

A77 II.pngZmodernizowany następca modelu A77 jest wyposażony w 24,3-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor® o rozmiarze APS-C oraz czujnik AF z 79 polami opartymi na detekcji fazy, będący obecnie najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem tego typu na świecie.

 

Aparat współpracuje z wymiennymi obiektywami z mocowaniem typu A. Film prezentujący nowy model znajduje się poniżej, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie produktu.  

 

 

 

Sony World Photography Awards 2015

 

Konkurs Sony World Photography Awards 2014 dobiegł końca, pora więc zacząć przygotowania do kolejnej edycji! Od 2 czerwca wznawiamy nasze comiesięczne konkursy, w których pojawią się nowe tematy i wspaniałe nagrody, w tym wyjazdy do Londynu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia naszego bloga — i do doskonalenia warsztatu fotograficznego!