anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

lampa błyskowa w h-3

Aniusia------
Początkujący

lampa błyskowa w h-3

Mam problem. Od czasu do czasu w moim aparacie nie chce się załączać lampa błyskowa. Wygląda to tak jakby nie miała siły się otworzyć i czasem trzeba dosłownie w nią pstryknąć żeby się otworzyła. Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Prawdopodobnie uszkodzony jest mechanizm zamka przytrzymujący lampę błyskową. W takim wypadku należy niesprawną część wymienić. Skontaktuj się proszę z wybranym Centrum Serwisowym Sony. Adresy zostały zamieszczone na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
marwil73
Początkujący

Witam,mam podobny problem ,po zakupie aparatu lampa błyskowa otwierała się sporadycznie,teraz w ogóle się nie otwiera trzeba to zrobić ręcznie,co może być przyczyną tego.
Aparat to DSC-H3

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

marwil73 napisał(a):

Witam,mam podobny problem ,po zakupie aparatu lampa błyskowa otwierała się sporadycznie,teraz w ogóle się nie otwiera trzeba to zrobić ręcznie,co może być przyczyną tego.
Aparat to DSC-H3


Przed napisaniem posta, przeczytać post wyżej - tam jest rozwiązanie.

------------------------------
fotoamator
szaga73
Początkujący

Aniu, nie tylko Ty masz z tym problem. Rok temu stał mi się to samo. Musiałam to naprawić w serwisie. Na szczęście nie minęło 2 lata od zakupu i naprawa została zrobiona na koszt firmy. Niestety po roku, czyli teraz zrobiło się znów to samo. I dziś się dowiedziałam że "popłynę" na ok. 200 zł + koszty dodatkowe bo naprawa może być zrobiona, ale na mój koszt (po 2 latach nie działa rękojmia). Przez to również, że nie jest to usterka fabryczna. :smileyredface:
Drugi raz to samo, a nie jest to usterka fabryczna? dobre sobie.
Teraz już wiem, że nie kupię już nic SONY...
Chociaż aparatu używałam może z 5 razy przez te 2 lata, przechowywałam go w odp. waunkach, a używałam z rozwagą, to usterka pojawiła się znowu. Nie eksploatowałam go, bo jestem "fotografem" amatorem. Usterkę znalazłam raptem 2 m-ce po upływie 2 lat od daty zakupu, gdybym eksploatowała go codziennie, to może bym zdążyła znów naprawić w ramach rękojmi, a tak.... szkoda gadać.
Tak że życzę powodzenia i mam nadzieję, że firma SONY rozwiąże Twój problem z korzyścią dla Ciebie.