anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki aparat Sony (lustrzanka lub nie) dobra do filmowania. Budżet 6000 zł

BartekVid
Poszukiwacz

Jaki aparat Sony (lustrzanka lub nie) dobra do filmowania. Budżet 6000 zł

Witam wszystkich :). Zarejestrowałem się na forum gdyż ma do wydania do 6000 zł (+500 zł jeśli naprawdę warto) na lustrzankę lub bezlusterkowca, który będzie służył wyłącznie do kręcenia filmów (zdjęcia mnie nie interesują). Prosiłbym Was o radę. Szukam sprzęty, który

- sprawdzi się świetnie w studiu

- nie będzie przegrzewała mu się matryca (jak to w moim canon550D po 5 czy 15 minutach)

- da się podłączyć do niego (aparatu) zewnętrzny mikrofon (może być xlr albo mini-jack)

- sprawdzi się dobrze przy filmowaniu z ręki (stabilizacja, autofocus)

- w tej cenie będzie jasny szerokokątny obiektyw.

Czy pomożecie mi wybrać najlepszy sprzęt od Sony? Przyznam, że rozważam jeszcze lustrzankę Canona D70 ale jak rozumiem tego tematu nie będziemy analizować :wink: no chyba, że ktoś ma opinie.

Ps. proszę nie wskazywać na kamery, mam kilka (handycamy i półprofesonalne), ale nie zapewniają mi one efektów na których mi zależy choćby głebi ostrości.

 

Dziękuję za każdą konstruktywną opinię.

Tagi (3)
16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
bokeh.
Poszukiwacz

Z ciekawości piszę, czy już coś wybrane?
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,

Jeśli będzie potrzebne wsparcie w wyborze - zawsze chętnie pomożemy. 

 

Pozdrawiamy, Sony Polska

snyvmp
Poszukiwacz

Witam, podłączę się pod temat. Chciałem zakupić sonyA7II. Czy mogę  do niego założyć obiketyw zeissa 1.8/24mm?Podejrzewam, że będzie wspolgralo technicznie ale zostanie czarna winieta na okolo?

BartekVid
Poszukiwacz

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, obiecałem napisać co wybrałem i zapomniałem. Teraz email o nowej wiadomosci z tego wątku mi przypomniał. Zdecydowałem się na RX10 (polecany w wątku) i bardzo się cieszę z tego wyboru. I tu pochwalę Sony, ale też dam mały przytyk. Aparat świetnie sprawdza się ze statywu (obraz daje radę nawet przy słabszym świetle, nie jest płaski, do green screena idealny). Przytyk zaś kieruje do kamery AX2000, którą również posiadam i przy tym aparacie (kilka razy tańszym) ona po porstu wymięka (oczywiście porównuje obraz, bo efekty w ruchu czyli przede wszystkim stabilizacja, co oczywiste, zdecydowanie na plus kamery). Pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert


snyvmp napisali:

Witam, podłączę się pod temat. Chciałem zakupić sonyA7II. Czy mogę  do niego założyć obiketyw zeissa 1.8/24mm?Podejrzewam, że będzie wspolgralo technicznie ale zostanie czarna winieta na okolo?


Tak możesz do niego założyć ten obiektyw, aparat wtedy automatycznie powinien przełączyć się w tryb APSC. Jeśli dobrze pamiętam, w menu można zmienić te ustawienia i fotografować w pełnym rozmiarze, a winieta nie powinna być zbyt duża. Niestety nie pamiętam dokładnie czy jest to w tym modelu, czy nieco wyższym, musiałbyś to sprawdzić. Rozumiem, że posiadasz tego Zeissa?

snyvmp
Poszukiwacz

Witam, tak posiadam zeissa 1.8/24mm. Używam go do sony vg20. Ale chciałem sprzedać kamerę i kupić coś nowszego. Mam tylko obawy, że wyjdzie jakiś problem podczas filmowania.Dzięki za odp. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W takim razie zastanów się, czy A7II rzeczywiście będzie lepszym narzędziem do filmowania. Nie wiem jakie produkcje filmujesz, ale pamiętaj że aparaty mają ograniczony czas nagrywania filmu do 29 minut. A jeśli będzie włączona stabilzacja to i krócej, ze względu na nagrzewanie się matrycy.